Templomfelújítás
Templomunk belső festéséhez, felújításához az idei évben jelentős támogatást kaptunk az Egyházmegyétől. A munkálatok érdekében jövő héttől május 9-ig a szentmisék a Walper házban lesznek (lépcsőmentes bejárat a szerb templom felől), május 10-től pedig a templomkertben a szaletli előtt felállított sátrak alatt. Az 04.21. esti az igeliturgia a Plébánián lesz fél 7 órakor. A május 1-én tartandó elsőpénteki szentségimádás 17 órakor a Walper házban lesz. A templom belső felállványozása április 22-23-án lesz. A kivitelező április 24-én felvonul, és 27-én kezdi a munkát, ami augusztusig tart.
Rövidesen elkezdődnek templomunk festési/villanyszerelési munkái az állványozás felépítésével. Köszönjük a jó erőben lévő, segítőképes férfiaknak, akik eljöttek 18-án, szombaton délelőtt 9 órára a nehezebb berendezési tárgyak mozgatására, elpakolására, fóliázására.
A készpénzes befizetések május 10-ig szünetelnek. Kérjük a testvérektől, hogy bármilyen befizetéssel május 10. után keressék pénztárosunkat, Miletics Évát, amikor a szentmisék már a templom kertben lesznek. Miseszándékot természetesen addig is lehet kérni, csak a fizetést halasszuk.
A templom belső festése, kapcsán a templom belső világítása is megújul. A festéshez és a villanyszereléshez felállított állványzat lehetőséget biztosít a templomtérben lévő 5 nagy ablak fémkereteinek szükséges felújítására és belső, sárga üvegeinek a cseréjére is. A Főegyházmegye támogatásával rendelkezésünkre álló keret az ablakok felújításának költségeit már nem fogja fedezni, ezért a hiányzó 3 millió Ft-ra várjuk szíves adományaikat, melyet az erre a célra a templomban kihelyezett, külön megjelölt perselyekben, illetve a szándék megjelölésével (templom ablaküvegeinek cseréje) banki átutaláson keresztül (11742087-20068114) tudunk fogadni.
Adományaikat előre is köszönjük.