Szentmisék

A szentmisék rendjéről itt lehet tájékozódni:

Keresztség

Keresztelési szertartások szombatonként, az előesti szentmisék előtt lehetségesek.

A gyermekek keresztelése előtt a szülők számára a plébános atya minden esetben személyes keresztelési előkészítő megbeszélést tart.

Egyházi anyakönyvi ügyintézés
dr. Ferenczy Annamáriánál (+36 20 526 7295)
anyakonyvcsobanka@gmail.com

Elsőáldozás

Húsvét és Pünkösd közötti időszakban általában Irgalmasság vasárnapján történik. Feltétele, hogy
legyen megkeresztelve a jelentkező - ha nem a plébánia területén keresztelkedett, be kell szerezni a keresztlevelet.
A jelentkező vegyen részt rendszeresen a szentmiséken és a felkészítő órákon.

Hitoktató: Gyimóthyné dr. Ádám Éva

Elérhetősége: evaadamgy@gmail.com; +36 30 456 0364

Bérmálás

Azoknak, akik voltak már elsőáldozók és készek elköteleződni az egyházi közösségben való életre.
A jelentkező vegyen részt rendszeresen a szentmiséken és a felkészítő alkalmakon. A bérmaszülő legyen katolikus, megbérmált személy, ha házas, egyházi házassága van, gyakorolja vallását!

Hitoktató: Gyimóthyné dr. Ádám Éva

Elérhetősége: evaadamgy@gmail.com; +36 30 456 0364

Szentgyónás

Szentgyónásra csütörtökön és szombaton van lehetőség a szentmisék előtt fél órával, előzetesen egyeztetve.

Házasság, templomi esküvők

Jegyesoktatás, esküvői helyszín egyeztetése Péter atyával, legalább fél évvel az esküvő előtt.

Egyházi anyakönyvi ügyintézés
dr. Ferenczy Annamáriánál (+36 20 526 7295)
anyakonyvcsobanka@gmail.com

Betegek kenete

Szükség esetén a súlyos beteghez, különösen a haldokló testvéreinkhez kérjük, hogy időben hívják el az atyát, hogy megerősítse őket a szentséggel. Ezt bármikor lehet:
Péter atya elérhetőségein, vagy személyesen jelezzék!

A betegek világnapja alkalmából a lourdes-i Szűzanya ünnepén, február 11-én ünnepélyes szentmise keretében lehet felvenni ezt a gyógyító szentséget azoknak a híveknek, akik idős kor, vagy tartós, komolyabb betegségben szenvednek és a szentgyónás szentségével felkészülnek!